!!! POŽIČOVŇA ZÁVESNEJ KOLÍSKY so STOJANOM !!!

ZÁVESNÉ KOLÍSKY (HACKY)

Počas 9 mesiacov sa bábätko nonstop húpalo v brušku mamičky. Treba si uvedomiť, že iný pohyb vôbec nepozná, iba zhora-nadol. Je to pre neho BEZPEČIE a ISTOTA (doporučujem prečítať). Ešte aj keď mamička oddychuje alebo spí, tak ho pohupuje  v priemere  16x za minútu už len tým, že dýcha. Ak si myslíme, že po narodení sa dieťatko vie tohto nádherného, pre neho tak upokojujúceho pohybu len tak vzdať a začať zrazu spať v postieľke, ktorá "nič nerobí", tak sa veľmi mýlime. Bude mu to nejaký čas trvať, no pre niektoré detičky to môže byť veľmi veľmi ťažké a môže to viesť k sústavnému plaču. Ideálnou voľbou (ak to samozrejme mamička dokáže a má veľa chuti a sily) je nosiť bábätko v šatke alebo nosiči, samozrejme, bavíme sa o ergonomickej vezrii, nie klokankách. 1. bábätko je s mamkou, cíti ju a počuje a 2. zažíva ten húpavý pocit. No aj pri tejto variante sa bavíme iba o dni, pretože v noci chce mamina spať :-) No čo v takom prípade, ak maminka nosiť nemôže (dôvody môžu byť rôzne), no chce mu dať tento úžasný upokojujúci pocit aj po pôrode??? Je tu 1. riešenie, na ktorom intenzívne pracujem už od narodenia 3 dieťaťa ...

ZÁVESNÁ KOLÍSKA (hacka).

Je VYNOVENÁ a EŠTE VIAC VYLEPŠENÁ. Ak ste už mali možnosť niekde vidieť, alebo si vyskúšať akúkoľvek závesnú kolísku tak viete, že nemá rovné dno. Dieťatko je jemne schúlené v prenatálnej polohe (poloha ako v brušku). Hoci je im táto poloha veľmi známa, nie každému bábätku to vyhovuje. Napr. moji 2 chlapci závesnú kolísku milovali, no štvrtej dcérke som do závesnej kolísky pod matrac musela dať dosku, aby bola viac na rovnom.

A presne takto vznikla myšlienka urobiť kolísku, ktorá bude 2v1. Čiže môžete kolísku používať bez pevnej vložky a aj s pevnou vložkou, s pevnejším dnom. Schúlená poloha alebo poloha na rovnom. Kolíska je dostatočne veľká, aby sa do nej zmestilo aj 3/4ročné dieťa. Veľa rodičov sa domnieva, že takéto závesné kolísky sú nebezpečné, že bezpečnejšia je pevná postieľka. Nie je to však tak. Pri pevnej postieľke je dno spojené s "pevnou" zemou, čiže sa dieťa vie ľahšie zaprieť o postieľku, kľaknúť si, neskôr aj vyšplhať a prepadnúť cez postieľku vonku. Pri závesnej postieľke, keďže visí vo vzduchu to nie je možné, pretože akonáhle by si dieťatko chcelo napr. kľaknúť, tak sa rozhúpe a ďalší pohyb sa mu už neumožní.

FOTOGALÉRIA